Gol e asistim, Ibrahimovic i jep një fitore të madhe me rikthim La Galaxys

CARSON, CA - MARCH 31: Zlatan Ibrahimovic #9 of Los Angeles Galaxy celebrates after scoring a goal in the second half of the game against the Los Angeles FC as at StubHub Center on March 31, 2018 in Carson, California. (Photo by Jayne Kamin-Oncea/Getty Images)

Zlatan Ibrahimovic ka vazhduar me formë të lartë në kampionatin amerikan.

Sulmuesi suedez po shkëlqen me fanellën e La Galaxy pas transferimit në MLS.

Në kuadër të javës së 20-të në MLS, Los Angeles Galaxy ishin mysafir tek Philadelphia Union ku morën një fitore të vlefshme 1-3.

Vendasit ishin në epërsi pas përfundimit të pjesës së parë me rezultat 1-0 falë golit nga Sapong.

Zlatan Ibrahimovic. (Getty Images)

Por me të filluar pjesa e dytë, Ibrahimovic me një asistim fantastik shërbeu Kamaran i cili shënoi për 1-1.

Pak pasi kaloi një orë lojë, suedezi përsëri në skenë ku kësaj radhe shënoi një gol të bukur për 1-2.

Golin e tretë dhe të fundit në këtë sfidë për La Galaxy e shënoi mbrojtësi francez Ciani.

Pas 20 ndeshjeve, Ibrahimovic ka arritur të shënoj 12 gola në MLS dhe ka bërë pesë asistime.

Skuadra nga Kalifornia tani zë pozitën e katërt në tabelë me 31 pikë, tetë më pak se lideri FC Dallas. /Telegrafi/