Drama në kryeqytet përfundon pa fitues, Flamurtari dhe Feronikeli ndajnë pikët

Nuk ka sjell fitues ndeshja e zhvilluar në kryeqytet mes Flamurtarit dhe Feronikelit.

Dy skuadrat kanë zhvilluar një ndeshje të çmendur me rikthime në rezultat, ku në fund rezultati ishte i barabartë 2-2.

Jean Carioca kaloi mysafirët në epërsi vetëm pas pesë minutash lojë me një gjuajtje të fortë.

Flamurtari u rikthye në lojë në pjesën e dytë ku falë dy golave të Shend Kelmendit kaloi në epërsi 2-1.

Por kur të gjithë po pritnin vërshëllimën përfundimtare të gjyqtarit, Albert Dabiqaj i Feronikelit shënoi për ta barazuar rezultatin në 2-2.

Edhe pas këtij barazimi, Nikli ka 24 pikë, por mbetet 10 pikë mbrapa liderit Ballkanit që mbanë pozitën e parë, ndërsa Flamurtari zë vendin e nëntë me 16 pikë.

Në ndeshjen e ardhshme Flamurtari do të luaj në udhëtim te Llapi, ndërsa Feronikeli e pret Dukagjinin. /Telegrafi/