Dështim i pabesueshëm i sulmuesit 100 milionë euro të Liverpoolit – sërish dështoi me portën e zbrazët

Liverpool për pak sa nuk pësoi një disfatë tronditëse në ndeshjen e xhiros së 11-të të Ligës Premier, duke barazuar ndaj Luton me rezultat 1-1.

Më i përfoluri pas ndeshjes ishte momenti i minutës së 71-të. Darwin Nunez humbi një mundësi të mrekullueshme për t’i dhënë epërsinë Liverpoolit.

Ai u gjend me top vetëm pak metra nga pjesa e zbrazët e portës së Lutonit, por nuk arriti të shënonte.

Me këtë barazim, Luton arriti në 6 pikë këtë sezon dhe u ngjitë në vendin e 17-të, vendin e parë mbi zonën e rënies.

Nga ana tjetër, Liverpooli ka kaluar në vendin e tretë me 24 pikë, tre më pak se lideri Manchester City, por edhe dy më pak se Tottenhami, që ka një ndeshje më pak. /Telegrafi/