Barcelona me thjeshtësi kalon Young Boysin, merr fitoren e parë në Ligën e Kampionëve

Barcelona ka arritur të shënojë fitore ndaj Young Boys me rezultat 5-0 në ndeshjen e dytë të fazës së ligës në Ligën e Kampionëve.

Ndeshja nisi shumë mirë për katalanasit që arritën të shënonin që në minutën e 8-të më Robert Lewandowskin që përfitoi nga një asistim i Raphinas (1-0).

Në minutën e 34-të, Raphinha ishte në vendin e duhur në kohën e duhur për të shënuar për 2-0.

Pas ka minutash, ishte Inigo Martinez i cili gjeti rrjetën për 3-0 pas asistimit të Pedrit.

Me të filluar pjesa e dytë, Martinez tani asistoi te Lewandowski që shënoi për 4-0.

Goli i pestë në ndeshje erdhi nga Mohamed Camara  që shënoi në portën e tij për 5-0.

Barcelona mori fitoren e parë në Ligën e  Kampionëve të këtij sezoni. /Telegrafi/