Arsenal 1-0 Bournemouth, nota e Xhakës dhe të tjerëve

David Luiz, Matteo Guendouzi dhe Granit Xhaka (Foto: Justin Setterfield/Getty Images/Guliver)

Arsenali ka fituar me rezultat minimal 1-0 në shtëpi ndaj Bournemouthit në ndeshjen e vlefshme për javën e tetë në Ligën Premier.

Topçinjtë kanë arritur të marrin një fitore të vështirë, por të shumë madhe para tifozëve të vet në Emirates.

Goli i vetëm në fitoren minimale të Arsenalit u shënua në minutën e nëntë nga mbrojtësi David Luiz.

Lexo po ashtu Arsenali fiton me vështirësi ndaj Bournemouthit

Lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte pikërisht braziliani Luiz, i cili u vlerësua me notë 7.8.

David Luiz (Foto: Catherine Ivill/Getty Images)

Në anën tjetër, nota më e ulët e ndeshjes shkoi për portierin Aaron Romsdale që u notua me 5.9

Mesfushori shqiptar, Granit Xhaka luajti për 90 minuta duke pasur paraqitje të mira dhe duke u notuar me 7.0