Valencia – Atalanta, formacionet zyrtare: Spanjollët nuk kanë çfarë të humbasin, luajnë në sulm

Valencia do ta pres Atalantan në kuadër të eliminimit direkt në Ligën e Kampionëve.

Në ndeshjen e zhvilluar në Milano,  Atalanta kishte marr fitore të madhe me rezultat 4-1, gjë që do të tentojë të ruajë.

Në anën tjetër spanjollët nuk kanë çfarë të humbasin dhe do të tentojnë me çdo kusht që të shënojnë  sa më herët.

Albert Celades ka vendosur të luajë që në minutën e parë në sulm me Gameiro dhe Rodrigo.

Në anën tjetër Gian Piero Gasperini do të luajë me formacionin , duke vendosur në sulm  Ilicic e Gomez, ndërsa nga minuta e parë kthhet Berat Gjimshiti.

Valencia:  Cillessen; Wass, Coquelin, Diakhaby, Gayà;Kondogbia, Soler, Parejo, Ferran Torres;Rodrigo, Gameiro/

Atalanta: Sportiello; Gjiimsiti, Caldara, Palomino;Hateboer, De Roon, Freuler, Gosens;Pasaliq;Gomez, Ilicic.