Trepça mposht Rahovecin

Trepça ka shënuar fitore në kuadër të xhiros së njëzet të Ip Superligës së Kosovës në basketboll.

Mitrovicasit para shikuesve të vetë kanë triumfuar kundër Rahovecit me rezultat 84-78.

Tre çerekët e parë i takuan vendasve, të cilët krijuan epërsi solide që e menaxhuan në dhjetë minutshtin e fundit të takimit.

Në pjesën e parë, vendasit krijuan epërsi prej nëntë pikëve, ku rezultati në semafor tregonte shifrat 44:35.

Megjithëse në çerekun e fundit, mysafirët u munduan të rikthejnë rezultatin, kjo nuk ishte e mundur dhe kështu Trepça triumfoi 84-78.

Basketbollisti më efikas tek minatorët ishte Imer Tahiri me 22 pikë ndërsa te vreshtarët u dallua Williams me 18 pikë.

Pas kësaj, Rahoveci bie në pozitën e katërt të renditjes tabelore me 31 pikë ndërsa Trepça renditet e pesta me 29 sosh. /Telegrafi/