Tri fitore radhazi nga Intari, asnjë gol i pranuar (Video)

Pas fitores ndaj Genoas, Sassuolos, skuadra e Interit ka fituar edhe ndaj Lazios me rezultat 3-0.

Vendasit ishin më të mirë, posaçërisht në pjesën e dytë ku e filluan furishëm.

Pjesa e parë ishte me pak raste dhe rasti më i mirë ishte nga Felipe Anderson në minutën e 26-të.

E dyta filloi me rastin e Mauro Icardit në minutën e 53-të, pas një minute shënoi Ever banesa nga distanca, kurse Icardi shënoi golin e parë personal në këtë takim në minutën e 56-të.

Sulmuesi argjentinas nuk u ndal dhe shënoi edhe një herë në minutën e 65-të dhe ky ishte goli i 14-të në kampionat atë.

Pas kësaj fitore Interi renditet në vendin e shtatë me 30 pikë, kurse Lazio në pozitën e katër me 34 pikë.

Ndeshja e ardhshme e skuadrës nga Milano është ndaj Udineses, kurse ajo nga kryeqyteti italian luan ndaj Crotons. /Telegrafi/