Tifozët e Anglisë kanë gjetur momentin e saktë kur e kuptuan se kanë humbur finalen e Euro 2024

Tifozët e Anglisë kanë gjetur momentin e lojës që ata besojnë se panë të shuara shanset e tyre për të fituar Euro 2024.

Tre Luanët ranë në një humbje zhgënjyese 2-1 kundër Spanjës të dielën në finalen e Euro 2024, me golin e fitores të ardhur nga Mikel Oyarzabal në minutat e fundit të lojës.

Anglia tani do të shkojë në vitin e saj të 60-të pa sukses të madh në turne, ndërsa është bërë skuadra e parë që humbet radhazi në finalet e Kampionatit Evropian, pasi u mund nga Italia me penallti në Euro 2020.

Dhe fansat në rrjetet sociale besojnë se kanë gjetur momentin kur humbën shanset e Anglisë për të mposhtur Spanjën.

Në X, RecoSpurs shkroi: “Në momentin që vdiqën (shpresat)… Pas barazimit në minutën e 73-të, ne kishim filluar ta mbanim topin për një periudhë të posedimit të qëndrueshëm”.

Lexo po ashtu Tifozët e Anglisë shpallin fajtor një lojtar për humbjen e finales nga Spanja

“Pastaj, për disa arsye, Walker ia kthen topin Stones, i cili ia kthen sërish Pickfordit, i cili ia lëshon topin gjatë për një goditje goli për Spanjën”.

Gareth Southgate është vënë nën vëzhgim mbi stilin e lojës së Anglisë dhe nëse ai mund ta kishte përdorur më mirë skuadrën e tij një ditë pas finales. /Telegrafi/