Simeone u përfshi në një përplasje të ashpër me drejtorin sportiv të Dortmundit, situata ishte afër të dilte nga kontrolli

Trajneri i Atletico Madridit, Diego Simeone, pati një takim jo miqësor në fushë me drejtorin sportiv të Borussia Dortmundit, Sebastian Kehl, të mërkurën mbrëma, ndërsa skuadrat e tyre luajtën në çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

Atletico fitoi ndeshjen me rezultat 2-1, falë golave ​​të Rodrigo De Paul dhe Samuel Lino në pjesën e parë, të cilat i dhanë nikoqirëve një epërsi në pjesën e parë para tifozëve të tyre në stadiumin Civitas Metropolitano.

Sebastien Haller më pas e bëri shënoi në minutën e 81-të, por Atletico u mbajt për të siguruar një avantazh potencialisht jetik me një gol drejt Gjermanisë.

Lexo po ashtu Atletico Madridi fiton takimin e parë ndaj Borussia Dortmundit

Megjithatë, një nga pikat më të mëdha nga ndeshja ishte një përplasje mes Simeones dhe drejtorit sportiv të Dortmundit, Kehl.

Në pjesën e dytë, Emre Can u rrëzua i dëmtuar, por Atletico vazhdoi lojën dhe kundërsulmoi kundër mbrojtjes së Dortmundit – diçka që me sa duket nuk u pëlqeu mysafirëve.

Simeone dhe Kehl u panë më pas duke u përplasur, me trajnerin e Atleticos që e shtyu rivalin e tij dy herë në gjoks para se të ndaheshin.

Megjithatë, gjithçka përfundoi me vetëm të shtyrë, pasi Kehl ruajti qetësinë dhe nuk ra në provokimin e Simeones. /Telegrafi/