Ronaldo e Mings patën një përplasje të ashpër, gjërat mes dyshes eskaluan shpejtë

Lojtarët e Manchester United dhe Aston Villas duhej të ndërhynin pasi Cristiano Ronaldo dhe Tyrone Mings u përplasën gjatë humbjes 3-1 të Djajve të Kuq në Midlands të dielën.

Portugezi u përzgjodh për të startuar në Midlands nga Erik ten Hag dhe madje iu dha shiriti i kapitenit. Ai nuk pati aspak ndikimin, megjithëse Djajtë e Kuq e gjetën veten duke humbur 2-0 brenda vetëm 11 minutave pas golave ​​të Leon Bailey dhe Lucas Digne.

United kërcënoi një rikthim para pushimit, pasi Jacob Ramsey shënoi auto-gol, por lojtari i dalë nga akademia e Villas pati përgjigjen perfekte teksa rriti avantazhin e skuadrës së tij pas nisjes së pjesës së dytë.

Ndërsa lojtarët e Ten Hag u përpoqën të gjenin rrugën e kthimit në ndeshje, gjërat sigurisht morën një kthesë pasi Ronaldo dhe Mings u përfshinë në një incident të zjarrtë në minutën e 59-të të përplasjes.

Të dy lojtarët u përplasën në zonën e penalltisë së Villas, me Alejandro Garancho që zotëronte topin dhe priste të prodhonte një krosim. Në vend që të prisnin që topi të harkohej, të dy lojtarët u shfaqën duke kapur njëri-tjetrin nga fanella dhe më pas u përfshinë në një ngatërresë të shkurtër.

Asnjëri nuk zgjodhi të linte tjetrin përpara se një numër i shokëve të tyre të skuadrës të përfshiheshin dhe të detyroheshin të ndanin dyshen. Arbitri Anthony Taylor ndërhyri dhe i dha nga një karton të verdhë Ronaldos dhe Mings. VAR hodhi një vështrim shkurtimisht në incident, por u vendos që nuk kërkohej ndonjë ndëshkim i mëtejshëm. /Telegrafi/