Roma fiton lehtësisht ndaj Torinos dhe i afrohet në vetëm katër pikë kreut

Roma ka vazhduar me fitore, teksa ka mposhtur lehtësisht në shtëpi Torinon.

Giallorosët kanë triumfuar me rezultat 3-1, në një ndeshje të dominuar nga minuta e parë nga ta.

Punët për Romën u bënë më të lehta në minutën e 14-të, kur mbrojtësi mysafir Wilfried Singo u përjashtua me karton të kuq pas dy të verdhëve.

E në minutën e 27-të erdhi goli i parë në këtë sfidë kur realizoi Henrikh Mkhitaryan për 1-0.

Dy minuta para fundit të pjesës së parë, Roma ngriti epërsinë në 2-0 pasi mesfushori francez Jordan Veretout realizoi nga penalltia.

Fitorja e Romës u sigurua në minutën e 68-të, pasi kapiteni Lorenzo Pellegrini shënoi për 3-0 një gol të bukur.

Krejt çfarë arritën të bënin mysafirët ishte goli i nderit i shënuar nga kapiteni i tyre Andrea Belotti 17 minuta para fundit të ndeshjes.

Me këtë fitore Roma ndan pozitën e tretë së bashku me Juventusin me nga 24 pikë dhe kanë katër më pak se lideri Milan.

Ndërkohë Torino zë vendin e parafundit në tabelë me vetëm gjashtë pikë pas 12 javëve.

Ndeshjen e ardhshme Roma e luan në udhëtim te Atalanta, teksa Torino pret Bolognën. /Telegrafi/