Roma 1-0 Cagliari, vlerësimet e futbollistëve (Foto)

during the Serie A match between AS Roma and Cagliari Calcio at Stadio Olimpico on December 16, 2017 in Rome, Italy.

Roma ka arritur ta marr një fitore me plot vuajte në shtëpi ndaj Cagliarit me rezultat minimal 1-0.

Giallorossët kanë vazhduar serinë e rezultateve pozitive edhe në ndeshje ndaj Cagliarit, ku morën pikët e plota.

Goli i vetëm në këtë takim erdhi në minutat shtesë të ndeshjes dhe u shënua nga mbrojtësi argjentinas, Federico Fazio.

Lexo po ashtu Roma fiton me shumë vështirësi në minutat shtesë ndaj Cagliarit (Video)

Lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte pikërisht shënuesi i golit, Fazio, i cili u vlerësua me notë 7.9.

Në anën tjetër, lojtari më pak i vlerësuar ishte kapiteni i mysafirëve, Joao Pedro, që u notua me 6.0. /Telegrafi/