Site icon Telegrafi

Prishtina barazon me Feronikelin, nuk e shfrytëzon rastin për t’iu afruar Dritës

Prishtina nuk ka arritur të triumfojë në kuadër të xhiros së 30 të Vala Superligës së Kosovës në futboll.

Prishtinasit kanë barazuar si mysafirë të skuadrës së Feronikelit me rezultat 0-0, duke mos shfrytëzuar rastin për t’iu afruar edhe më tepër liderit, Dritës, që barazoi 1-0 me Gjilanin.

Gjatë gjithë ndeshjes prishtinasit dominuan dhe e kërkuan me ngul rrugën e golit, të cilën nuk e gjetën as në pjesën e dytë.

Ahmed Januzi i “Plisave” kishte një rast të mirë për skuadrën mysafire në pjesën e parë, por nuk arriti të realizonte gol.

Edhe në 45 minutshin e dytë bardhekaltërit vazhduan së kërkuari golin e epërsisë, por rastet i patën vendasit.

Kone (Tre) dhe Khalid patën raste më të mira në pjesën e dytë, por që dështuan para portave të ekipeve respektive.

Deri në fund të takimit nuk pati gola dhe kështu, ndeshja përfundoi 0-0.

Pas kësaj, Prishtina zë pozitën e dytë dhe ka 57 pikë ndërsa Feronikeli gjendet në vendin e tetë me 43 pikë. /Telegrafi/