Nuk këndellet Real Madridi, ndalet edhe nga Las Palmas

Real Madridi nuk e ka filluar mirë sezonin 2024/25, pasi ka dy barazime dhe një fitore në La Liga.

Los Blancos fillimisht ishin ndalur nga Mallorca, kishin fituar ndaj Valladolidit, ndërsa sonte barazuan 1-1 me Las Palmas.

Pas vetëm pesë minutash lojë, vendasit kaluan në epërsi me anë të Alberto Moleiro, që u asistua prej McBurnie.

Federico Valverde dhe Antonio Rudiger kishin rastet më të mira shënimi, por që të dy nuk arritën të shënonin.

Në pjesën e dytë, Real Madridi kërkonte më shumë, por që arriti vetëm golin e barazimit dhe atë përmes penalltisë.

Kylian Mbappe tentoi në minutën e 56-të, mirëpo portieri Jasper Cillessen bëri një pritje fantastike.

Nga një penallti e fituar prej Arda Guler, Vinicius Junior i barazoi shifrat në 1-1 në minutën e 69-të.

Mysafirët tentonin të merrnin pikët e plota, por që Carlo Ancelotti duhej të kënaqej me një pikë.

Pas javës së tretë, Real Madridi ka pesë pikë, katër më pak se Barcelona që ka fituar të gjitha ndeshjet. /Telegrafi/