Site icon Telegrafi

Milani nuk shkon më shumë se një barazim me Empolin

EMPOLI, ITALY - SEPTEMBER 27: Ismael Bennacer of Empoli FC fights for the ball with Hakan Calhanoglu of AC Milan during the serie A match between Empoli and AC Milan at Stadio Carlo Castellani on September 27, 2018 in Empoli, Italy. (Photo by Gabriele Maltinti/Getty Images)

Milani ka barazuar si mysafirë me Empolin (1-1) në kuadër të javës së VI-të të Serie A.

Kuqezinjtë e nisën mirë ndeshjen duke shënuar që në minutën e 10-të me një goditje të Biglia, që u devijua paksa nga Leonardo Capezzi.

Emboli tentoi të barazojë me Antonio La Gumina dhe Francesco Caputo, por nuk parën sukses.

Pamje nga ndeshja . (Photo by Gabriele Maltinti/Getty Images)

Milani ka mundur ta rris epërsinë me Giacomo Bonaventura, por as ky nuk ishte i saktë, ndërsa pjesa e parë u mbyll me këtë rezultat.

Pjesa e dytë nisi qetë dhe nuk kishte edhe raste të mira.

Ismael Bennacer dhe Giacomo Bonaventura . (Photo by Gabriele Maltinti/Getty Images)

Alessio Romagnoli e pengoi Michael Fabbri në zonë dhe gjyqtari tregoi në pikë e bardhë.

Nga penalltia i saktë foli Fancesco Caputo që shënoi për 1-1 në minutën e 71-të.

Francesco Caputo duke festuar golin. (Photo by Gabriele Maltinti/Getty Images)

Milani tentoi ta kthejë rezultatin, ku Suso ishte shumë aktiv në minutat e fundit, por nuk arriti më shumë.

Pas këtij barazimi Milani ka gjashtë pikë nga gjashtë ndeshje duke qëndruar në pozitën e 14-të. /Telegrafi/