Site icon Telegrafi

Milani luan pa gola ndaj Bolognas

BOLOGNA, ITALY - DECEMBER 18: Rodrigo Palacio of Bologna FC in action during the Serie A match between Bologna FC and AC Milan at Stadio Renato Dall'Ara on December 18, 2018 in Bologna, Italy. (Photo by Mario Carlini / Iguana Press/Getty Images)

Bologna dhe Milani kanë luajtur baras (0-0) në ndeshjen e mbetur të javës së 16-të në kampionatin italian.

Rodrigo Palacio pati rastin më të mirë në pjesën e parë, mirëpo nuk e konkretizoi dhe skuadrat shkuan në pushim me rezultatin e fillimit të ndeshjes.

Franck Kessie (Foto: Mario Carlini / Iguana Press/Getty Images/Guliver)

Në gjysmën e dytë, një rast të mirë shënimi e pati Hakan Calhanoglu, por që nuk ishte i saktë.

Milani është në vend të katërt në tabelë me 27 pikë, pesë më pak se Interi që mban vendin e tretë.

Rodrigo Palacio (Foto: Mario Carlini / Iguana Press/Getty Images/Guliver)

Bologna mbetet në vend të 18 me 12 pikë dhe ky nuk është një sezon i mirë për skuadrën e Filippo Inzaghi.

Në xhiron e radhës, Rossonerët janë nikoqirë të Fiorentinas, kurse Bologna luan si mysafir i Parmas. /Telegrafi/