Mbyllet pjesa e parë e derbit mes Atleticos dhe Barcelonës

Ka përfunduar pjesa e parë në derbin që po luhet në mes të Atletico Madridit dhe Barcelonës në kuadër të javës së 16-të në La Liga.

Dy skuadrat kanë shkuar në pushimin mes pjesëve me rezultatin 1-0, që flet në favor të skuadrës mysafire.

Ishte minuta e 22-të e takimit, kur Ousmane Dembele pranoi një asistim nga Gavi, për të realizuar për 1-0.

Dy minuta më vonë, katalunasit patën një tjetër mundësi, por Gavi nuk ia doli të shënonte në portën e Atleticos.

Atletico Madridi u kundërpërgjigj më pas me anë të Marcos Llorenten në minutën e 32-të, por goditja e tij u bllokua.

Jose Maria Gimenez dhe Nahuel Molina më pas kishin mundësi të arta shënimi, mirëpo as këta nuk ia dolën ta shënjëstronin saktë portën.

Në minutën e 43-të, Antoine Griezmann nuk ia arriti të mposhte Ter Stegenin nga afërsia, pasi gjermani bëri një pritje brilante. /Telegrafi/