Liverpooli nuk ndalet, shkatërron Hullin (Video)

Ka vazhduar forma e mirë e Liverpoolit në Ligën Premier.

Reds arritën fitoren e katër në sezonin 2016/17 pasi shkatërruan Hull Cityn në Anfield me rezultat 5-1.

Lallana në momentin e golit.

Goli i parë erdhi nga Adam Lallana në minutën e 18-të pas një bashkëveprimi të bukur me Philippe Coutinhon.

James Milner në minutën e 29-të nga pika e bardhë dhe Sadio Man në minutën e 36-të, dërguan Reds në pushim me rezultat 3-0.

Mane duke festuar golin e tij

Goli i nderit në këtë takim për mysafirët erdhi në minutën e 51-të nga David Meyler, por pas një minute u përgjigj Coutinho me një gol fantastik nga distanca.

Coutiho duke falënderuar tifozët për përkrahjen e madhe.

Për rezultatin final u përkujdes Milner, i cili shënoi edhe një herë nga penalltia.

Pas kësaj fitore Liverpooli ngjitet në pozitën e tretë me 16 pikë nga gjashtë ndeshje. Takimi i rashës i Reds është ndaj Swanseas. /Telegrafi/