Liverpooli barazon në ndeshjen kthyese ndaj Portos në Anfield

during the UEFA Champions League Round of 16 Second Leg match between Liverpool and FC Porto at Anfield on March 6, 2018 in Liverpool, United Kingdom.

Liverpooli ka barazuar me Porton në ndeshjen kthyese të zhvilluar në Anfield. Sfida përfundoi pa gola, me rezultat 0-0.

Liverpooil dominoi sfidën, ani pse kualifikimi veç se ishte i siguruar nga ndeshja e parë.

Sadio Mane pas 18 minutash lojë arriti që të ketë mundësinë më të mirë për të shënuar.

Sërish Mane pas minutën së 31-të sfidoi portierin e Portos, teksa ai ishte i pa fat.

Pa gola përfundoi pjesa e parë, kurse avazi i njëjtë avzhdoi edhe në pjesën e dytë.

Firmino kishte një mundësi të mirë pas një orë lojë, por goditja e tij u bllokua.

Deri në fund më nuk pati gola dhe Liverpooli me rezultat të përgjithshëm prej 5-0 kualifikohet në çerekfinale të Ligës së Kampionëve.