Kukeli shënon në stilin e një sulmuesi, por në portën e skuadrës së tij (Video)

Burim Kukeli ka qenë i pafat në ndeshjen e mbrëmshme përballë Luzernit.

Mesfushori i Kombëtares së Shqipërisë e ka nisur nga minuta e parë ndeshjen me skuadrën e tij Sion.

Por pasi kishin kaluar gjysmë ore lojë, Kukeli ishte i pafat pasi shënoi një autogol qesharak në portën e tij.

Pas harkimit në zonë nga mesfushori i Luzernit, Schneuwly reprezentuesi i Shqipërisë në vend se të largojë topin në rivënie fundore e dërgoi në rrjetë.

Kukeli u kërkoi falje bashkëlojtarëve por që u zëvendësua nga trajneri pas përfundimit të pjesës së parë.

Në këtë takim Luzerni fitoi me rezultat 2-1, ndërsa në fushë titullar ishte Shkëlqim Demhasaj për vendasit.

Hekuran Kryeziu mungoi për shkak të kartonëve, ndërsa u vërejt mungesa e tij në mesin e fushës.

Tek Sioni Pajtim Kasami asistoi tek goli i vetëm i tyre, ndërsa Ermir Lenjani u aktivizua në lojë në minutën e 60-të. /Telegrafi/