Site icon Telegrafi

Kthimi i Messit nuk ndryshon asgjë te Argjentina, humbet keq nga Venezuela

Lionel Messi . (Photo by Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images)

Argjentina ka humbur 3-1 në miqësoren e zhvilluar në Wanda Metropolitano ndaj Venezuelës.

Pritej të ishte një festë pas rikthimit të Lionel Messit në kombëtare, por Venezuela u tregua e fortë për Argjentinën.

Ishte Salomon Rondon ai që zhbllokoi rezultatin në minutën e 6’ me një goditje të fuqishme nga brenda zonës.

Pamje nga ndeshja . (Photo by Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images)

Pak sekonda para pushimit Jeson Murillo ka dyfishuar rezultatin me një gol të mrekullueshëm.

Pas pushimit, argjentinasit këndellet duke e ngushtuar rezultatin me golin e Lautaro Martinez pas një kundërsulmi të bukur.

Megjithatë, në minutën e 75’ Venezuela e vulosi fitoren me golin e Martinez nga pika e bardhë e penalltisë.

Si me Messin, si pa Messin, Argjentina mbetet dobët edhe pas ndryshimit të shumë emrave në Kombëtare. /Telegrafi/