Katërshja e madhe e Realit kapet nga kamerat duke bërë strategjinë për lojë, Mbappe pajtohet me kërkesën e Bellingham

Ndeshja e parë e Real Madridit në La Liga përfundoi në një goditje dhe me zemërimin të Carlo Ancelottit pas barazimit 1-1 në udhëtim te Mallorca.

Trajneri italian foli qartë në një konferencë për shtyp dhe u ankua për mungesën e ekuilibrit të ekipit të tij dhe shprehu zemërimin e tij për mungesën e angazhimit.

Fakti është se ka pasur një skenë në pjesën e parë, kur skuadra po përgatitej për t’u kthyer në fushë, në të cilën  Jude Bellingham i kërkon lojtarëve të fazës sulmuese të provojnë më shumë në fazën sulmuese.

Lexo po ashtu Ancelotti i shqetësuar me paraqitjen e mbrojtësve të tij ndaj Mallorcas

Në një bisedë të kapur nga kamerat, Mbappe dhe Vinicius po flisnin për shkëmbimin e pozicioneve të tyre dhe sa e vështirë është për Mallorca t’i ndalojë ata kur e bëjnë këtë, dhe në këtë bashkëbisedim anglezi u fut me disa këshilla, me të cilat u pajtua dhe francezi.

Bellingham: Ju tre, leni lojërat, sepse vrapimi mbrapa… është shumë i vështirë

Mbappe: Kjo është ajo që po them, duhet të provojmë me diçka

Bellingham: Provoje, provoje. Krijo një hapësirë dhe … (e bën gjestin për të gjuajtur drejt portës)

Në pjesën e dytë Los Blancos krijuan më shumë raste, por portieri dhe mbrojtja vendase ishin fantastik. /Telegrafi/