Juventusi mposhtet nga Sassuolo në trilerin e gjashtë golave

Juventusi është mposhtur me rezultt 4-2 nga Sassuolo në kuadër të javës së pestë në Serie A.

Pas 12 minutash lojë, vendasit kaluan në epërsi me golin e Armand Lauriente.

Por, Zonja e Vjetër ishte me fat, pasi Vina e futi topin në rrjetën e tij në minutën e 21-të nga një pasim i Federico Chiesas.

Lexo po ashtu "Pasim pa shikuar", Gatti ia dha goditjen e fundit Juventusit me auto-gol ndaj Sassuolos

Sassuolo ia doli ta rikthente epërsinë për 2-1, kur Matheu Henrique asistoi te Dominic Berardi (41’).

Pjesa e dytë ishte me intensitet më të lartë nga mysafirët, që synon t’i barazonin sërish shifrat, por që pësuan edhe dy gola të tjerë.

Zonja e Vjetër ia doli të barazonte shifrat në minutën e 78-të, kur Nicolo Fagioli asistoi te Chiesa që realizoi për 2-2.

Sassuolo sërish ia doli të rikthente epërsinë, tani për 3-2 me golin e realizuar prej Andrea Pinamontit (82’).

Për të vulosur fitoren e vendasve u përkujdes Federico Gatti, që fatkeqësisht realizoi autogol në minutën e 90+5-të.

Pas javës së pestë, Juventusi ka arkëtuar 10 pikë, ndërsa në xhiron e gjashtë përballet me Leccen. /Telegrafi/