Juventusi merr fitore mes vuajtjesh ndaj Lecces, vendos super goli i të riut Fagioli

Juventusi ka marr një fitore të vështirë, por shumë të rëndësishëm ndaj Lecces si mysafir me rezultat 1-0, në kuadër të javës së 12-të në Serie A.

Max Allegri ishte pa dhjetë lojtarë të rëndësishëm në këtë ndeshje, ndërsa startoi me disa të ri.

Pjesa e parë i takoi Juventusit, por nuk ishte i qartë në 30 metrat e fundit, ku duhet të ishin të rrezikshëm.

Në pjesën e dytë Zonja e Vjetër e shtoi presionin, duke krijuar më shumë raste.

Ishte Arek Milik që kishte një rast të mirë në fillimin e pjesës së dytë, por gjuajtja e tij u prit nga portieri.

Ndeshja u zhbllokua në minutën e 73-të, kur i riu Nicolo Fagioli me një goditje të bukur la të shtangur portierin për 1-0.

Deri në fund vendasit u munduan të barazojnë dhe kishin rast të mirë me Morten Hjulmand që goditi shtyllën.

Juventusi tani ka 22 pikë dhe përkohësisht mban vendin e gjashtë në Serie A. /Telegrafi/