Juventusi dhe Roma ndahen në paqe në derbin e Serie A

Juventusi dhe Roma kanë ndarë pikët në javën e tretë të Serie A, duke barazuar 1-1.

Juventusi e nisi ndeshjen më mirë, duke realizuar që në minutën  dytë me sulmuesin Dusan Vlahovic që gjeti rrjetën nga goditja e dënimit.

Zonja e Vjetër gjeti edhe njëherë rrjetën kur shënoi në minutën e 25-të me Manuel Locatellin, por goli u anulua nga VAR për një lojë me dorë në fillim të aksionit.

Juan Cuadrado kishte rast të mirë në minutën e 35-të, por Rui Patrico bëri pritje të madhe.

Në fund të pjesës së parë Juventusi kërkoi penallti, por pasi u shikua në VAR, gjyqtari Massimiliano Irrati nuk e akordoi.

Edhe pjesa e dytë nisi më mirë për Juven që rrezikoi me Cuadradon në minutën 54-të, por goditja e tij shkoi jashtë.

Roma në rastin e parë serioz arriti të gjejë golin. Një goditje nga këndi e harkuar në zonë gjeti Dybalan i cili gjuajti drejt portës, ku Tammy Abraham ishte afër për të shënuar me kokë për 1-1.

Minutat e mbetur nuk është se sollën shumë nga loja, duke bërë që skuadrat të ndajnë pikët. /Telegrafi/