Jesus shpëton Cityn, dy gola për pozitën e tretë (Video)

Manchester City ka arritur t’i shfrytëzojë gabimet e Arsenalit dhe Liverpoolit që pësuan dje humbje.

Skuadra e Pep Guardiolës ka triumfuar me rezultat minimal 2-1 ndaj Swanseas.

Vendasit e nisën mjaftë mirë ndeshjen ku arritën të shënonin edhe një gol.

Ishte minuta e 11-të ku pas një rrëmuje në zonë, realizoi gol super talenti Gabriel Jesus.

Me epërsinë minimale prej 1-0 në favor të Cityt, dy skuadrat shkuan në pushim prej 15 minutave.

Edhe pjesën e dytë City e nisi më mirë duke rrezikuar disa herë portën e mysafirëve.

Mirëpo uellsianët mbroheshin mirë dhe kërkonin me kundërsulme barazimin e rezultatit.

Një gjëje të tillë Swansea ia arriti në minutën e 81-të.

Ishte transferimi i ri Luciano Narsigh që asistoi tek islandezi Gulfy Sigurdson që barazoi shifrat në 1-1.

Kur të gjithë po pritnin përfundimin e ndeshjes, përsëri në skenë doli Gabriel Jesus që shënoi në minutën e 93-të për 2-1.

Pas kësaj fitore , City është ngritur në pozitën e tretë në tabelë me 49 pikë të tubuara.

Ndërkohë Swansea mbetët në pozitën e 17-të me 21 pikë të grubmulluara pas 24 ndeshjeve. /Telegrafi/