Guardiola me Cityn e tij mposht keq Barcelonën (Video)

Manchester City është treguar skuadër e barabartë dhe rivalizuese me Barcelonën, ndërsa në fund e ka mposhtur me rezultat 3-1.

Skuadra e Pep Guardiolas edhe pse nuk e kishte posedimin e topit në favor u tregua më e rrezikshme.

Barcelona kaloi e para në epërsi me golin e Lionel Messit që në minutën e 20-të.

Por City nuk u dorëzua dhe e barazoi në pjesën e parë. Ishte gjermani Ilkay Gundogan ai që shënoi në minutën e 40-të.

Pjesa e dytë ishte krejt ndryshe për qytetarët.

Njëri ndër lojtarët më të fortë të Manchester Cityt, Kevin De Bruyne, shënoi një super gol nga goditja e dënimit në minutën e 51-të.

Në minutën e 74-të, Aguero ka humbur rast të mirë, ndërsa topin e rikthyer e ka shndërruar në gol Ilkay Gundogan me një goditje të fortë.

City pas kësaj fitoreje shkon në kuotën e shtatë pikëve, ndërsa Barcelona mbetet me nëntë pikë duke e shijuar humbjen e parë në Evropë. /Telegrafi/