Franca fiton me tre gola ndaj Luksemburgut, Mbappe gol dhe dy asistime

Franca ka fituar ndaj Luksemburgut me rezultat 3-0 në ndeshjen miqësore të zhvilluar në Metz.

Gjelat siç pritej,e nisën me dominim, duke rrezikuar me Antoine Griezmann dhe Kylian Mbappen, por që nuk arritën të shënonin.

Goli i parë erdhi në minutën e 43-të, kur Randal Kolo Muani shënoi për 1-0, pas asistimit të Kulian Mbappe.

Në pjesën e dytë, Franca shtoi sulmet, duke arritur të shënojë në minutën e 70-të, kur Jonathan Clauss shënoi pas asistimit të Mbappe.

Krejt në fund ishte momenti i Mbappes të shënonte, kur ai mori një asistim nga Bradley Barcola për të shënuar për 3-0.

Franca fiton miqësoren e parë para, ndërsa më 9 qershor do të luajë edhe ndaj Kanadasë para se të fillojë aventurën në Euro 2024. /Telegrafi/