Fitore e madhe e Romës në udhëtim (Video)

Roma ka arritur edhe fitoren e dytë në vitin 2017 me rezultat të njëjtë.

Pasi mposhti Genoan javën e kaluar 0-1, me të njëjtin rezultat ‘Giallorosët’ kanë triumfuar edhe ndaj Udineses.

Mysafirët e nisën mirë ndeshjen, duke kontrolluar atë dhe duke krijuar raste të mira shënimi.

Ishte minuta e 12-të e ndeshjes, kur rezultati u zhbllokua për herë të parë.

Mesfushori Kevin Strootman shërbeu bukur në zonë Radja Nainggolanin që shënoi për 0-1.

Vetëm katër minuta më vonë, Roma kishte mundësinë ta dyfishonte epërsinë nga pika e bardhë.

Mbrojtësi i Udineses, Davide Faraoni luajti me dorë në zonë dhe gjyqtari akordoi penallti për Romën.

Nga pika e bardhë sulmuesi boshnjak Edin Dzeko nuk u tregua i saktë duke mbetur rezultati 0-1.

Pjesa e parë përfundoi me epërsi minimale të Romës 0-1.

Ndërkohë në pjesën e dytë ‘Giallorosët’, patën mundësi tjera ta dyfishojnë epërsinë por një gjëje të tillë nuk ia arritën.

Edin Dzeko kishte tri raste të mira shënimi në pjesën e dytë por pa arritur të shënoi gol.

Pas kësaj fitore Roma mbetet në pozitën e dytë me 44 pikë të tubuara, një më pak se Juventusi që ka dy lojë më pak të zhvilluara. /Telegrafi/