Chelsea e mposht me lehtësi Huddersfieldin (Video)

HUDDERSFIELD, ENGLAND - DECEMBER 12: Pedro of Chelsea celebrates after scoring his sides third goal with his teammates during the Premier League match between Huddersfield Town and Chelsea at John Smith's Stadium on December 12, 2017 in Huddersfield, England. (Photo by Laurence Griffiths/Getty Images)

Chelsea ka shënuar fitore të lehtë ndaj Huddersfieldit si mysafir me rezultat 3-1.

Skuadra e Antonio Contes e filloi ndeshjen në sulm duke shënuar që në minutën e 23-të.

Ishte Tiemoue Bakayoko që gjeti rrugën e golit.

Në fund të pjesës së parë ishte Willian ai që shënoi për 2-0 duke hequr dilemat e fituesit.

Në pjesë e dytë Chelsea e menaxhoi mirë ndeshjen.

Ishte Pedor që shënoi për 3-0 në minutën e 50-të.

Depoitre shënoi për vendasit në fund për ta shënuar rezultatin përfundimtar 3-1.

Deri në fund më nuk kishte gola dhe Chelsea gjen fitoren e 11-të në kampionati duke shkuar në kuotën e 35 pikëve.

Chelsea ka barazuar pikët me Manchester Unitedi, por që ka një ndeshje më pak. /Telegrafi/