Carlo Ancelotti i dërgon mesazh Manchester Cityt për ndeshjen e dytë

Real Madridi e di se një fitore me çdo diferencë të mërkurën e ardhshme do t’i sigurojë atyre një vend në finalen e Ligës së Kampionëve për një sezon të dytë radhazi, pasi ata barazuan 1-1 në ndeshjen e parë të ndeshjes së tyre gjysmëfinale me Manchester Cityn.

Mund të ishte më mirë për kampionët në fuqi, të cilët kryesuan në pjesën e parë me një gol të shkëlqyer nga Vinicius Junior. Megjithatë, Kevin De Bruyne i siguroi ekipit anglez një barazim në kryeqytetin spanjoll.

Manchester City tani do të ketë avantazhin vendas, dhe me nivelin e barazimit, ata do ta shohin veten si favorit për kalim në finale.

Megjithatë, Carlo Ancelotti është ende i bindur që Real Madrid të arrijë në finale.

“Ndjenja është e mirë. Ne konkurruam dhe luftuam. E ngritëm mirë lojën tonë dhe kemi ndjenja të mira. Rezultati nuk na shpërbleu, por është një barazim që do të jetë i barabartë deri në minutën e fundit”, deklaroi italiani.

“Man City do të ndjejë se janë favoritë, por ne mendojmë se jemi. Ne nuk kemi tifozë (për ndeshjen e dytë), por i kemi në zemrat tona”.

Real Madrid humbi 4-3 në Etihad Stadium sezonin e kaluar dhe një rezultat i ngjashëm javën e ardhshme do t’i eliminonte nga Liga e Kampionëve.

Megjithatë, kampionët në fuqi nuk duhet të nënvlerësohen kurrë, edhe nëse nuk janë në pozitë të favorshme pas ndeshjes së parë të së martës. /Telegrafi/