Bytyqi e Çekiçi protagonist në fitoren e thellë të Konyas, njëri asiston e tjetri shënon

Ka vazhduar shkëlqimi i futbollistëve shqiptarë tek skuadra e njohur turke Konyaspor.

Konya ka arritur një fitore tjetër në kampionat, ku ka mposhtur me rezultat të thellë 4-1 Gaziantepin.

Vetëm pas 32 minutave lojë u zhbllokua ndeshja, ku reprezentuesi kosovar Zymer Bytyqi asistoi për mrekulli për Endri Çekiçin i cili realizoi për 1-0.

Dyshja shqiptare qëndruan në fushë deri në minutën e 65-të, kur u zëvendësuan, e në vend të Bytyqit u inkuadrua Sokol Cikalleshi.

Për sulmuesin e Kosovës, ky ishte asistimi i gjashtë këtë kampionat, derisa ka edhe gjashtë gola të shënuar.

Në anën tjetër për Çekiçin ishte goli i pestë këtë edicion karshi edhe dy asistimeve. /Telegrafi/