Bournemouth – Chelsea, në histori të Ligës Premier për më së shumti kartonë të verdhë

Chelsea ka marrë një fitore të mundimshme në udhëtim te Bournemouth me rezultat minimal 0-1.

Megjithatë kjo ndeshje do të mbahet gjatë në mendje, për faktin se është thyer një rekord në elitën e futbollit anglez Ligën Premier.

Pjesa e parë ishte një rrëmujë kaotike, ku lojtarët e të dyja skuadrave u ndëshkuan me kartona të verdhë për thuajse secilin ndërhyrje.

Edhe pse Chelsea riktheu kontrollin në pjesën e dytë, lojtarët ishin ende të nxituar me njëri-tjetrin.

Në fund të ndeshjes u shfaqën 14 kartonë të verdhë në 90 minutat plus kohën shtesë.

Ky është numri më i lartë i kartonëve në një ndeshje në Ligën Premier dhe për këtë gjyqtari Anthony Taylor do të mbetet në histori. /Telegrafi/