Berisha spektakolar në ndeshjen ku u shënuan tetë gola në Australi

Besart Berisha. (Photo by Jonathan DiMaggio/Getty Images)

Besart Berisha ka vazhduar shkëlqimin në kampionatin australian.

Ylli nga Kosova ka shënuar dy gola në fitoren e thellë të skuadrës së tij Western United 6-2 ndaj Central Coast Marines.

Prishtinasi e hapi serinë e golave në këtë takim kur shënoi vetëm pas nëntë minutash lojë me kokë pas asistimit nga Diamanti.

Mesfushori Max Burges realizoi het-trik për 18 minuta lojë në pjesën e parë që të përfundojnë 45 minutat e para me rezultat 4-2 në të mirë të vendasve.

Besart Berisha . (Photo by Mike Owen/Getty Images)

E në pjesën e dytë shënoi Durante për 5-2, para se sulmuesi nga Kosova ta shënonte golin e fundit në këtë takim në minutën e 89-të.

Me dy golat e sotëm, Berisha shkon në koutën e 13 golave në elitën e futbollit australian.

Kjo fitore e dërgon në pozitën e shtatë në kampionat skuadrën gjelbërezi dhe që ka gjasa të mira për tu futur në Play Off. /Telegrafi/