Barcelona lehtë përballë Leganesin (Video)

Pas humbjes nga Alaves, Barcelona është këndellur duke mposhtur Leganesin si mysafirë me rezultat 5-1.

Skuadra e Luis Enriques ishte e vetëdijshme se edhe një gabim në këtë fillim do të ishte vetëvrasje për ta, që kështu iu qasën ndeshjes me seriozitet të madh.

Lionel Messi e hapi serinë golave pasi një asistimi të bukur nga Luis Suarez që në minutën e 15-të.

Nuk vonoi shumë dhe Messi asistoi te Suarez që edhe ky me portë të zbrazët shënoi për 2-0.

Në fund të pjesës së parë ishte radhe e Neymar që shënoi për 3-0. Edhe ky me gol të zbrazët pas asistimit të Suarez.

Edhe pjesën e dytë Barcelona nuk u ndal.

Neymar fitoi një penallti që u shndërrua në gol nga Messi.

Golin më të bukur për Barcelonë e shënoi braziliani Rafinha i cili gjuajti nga 25 metra për ta mposhtur portierin vendas.

Leganes arritën ta shënojnë golin e nderit me mesfushorin Gabriel i cili nga goditja e dënimit shënoi gol mjaftë të bukur. /Telegrafi/