Barazim dëshpërues në derbin më të madh anglez (Video)

Ndeshje më e madhe në Angli nuk ka dhuruar spektakël ashtu siç është pritur.

Liverpooli dhe Manchester United kanë luajtur si të frikësuara kundër njëra-tjetrës duke mos lënë shumë hapësira prapa, e duke e mbyllur ndeshjen baras (0-0).

Faktin se pjesa e parë ishte shumë e dobët e dëshmon se nuk kishte asnjë rast të mirë në pjesën e parë.

Ibrahimovic i vetmi që u mundua të bëjë më shumë te United

Përveç disa provave nga Ibrahimovic që u mundua nga disa pozita, por nuk ishte as afër cakut.

Liverpooli rrezikoi me Sturridge dhe Coutinho, por edhe të kuqtë nuk ia arritën të bëjnë më shumë.

Coutinho, ‘truri’ i Liverpool

Pjesa e dytë filloi me Liverpoolin më kërkues.

Ishte Emre Can që e kishte rastin më të mirë në ndeshje deri në ato çaste, ku gjuajti nga 6-7 metra, por goditja e tij u prit shumë bukur nga De Gea.

Të Kuqtë provuan edhe me mesfushorin brazilian Coutinho që gjuajti fuqishëm nga 25 metra, por De Gea edhe një herë tregoi që është portieri i madh.

Duel i shpeshtë në krahë mes Millner dhe Rashford

Në minutat e fundit Liverpooli ishte më mirë duke provuar të organizojë lojë, por Jose Mourinho kishte vendosur mjaft mirë lojtarët.

Pas barazimit Liverpooli është i katërti me 17 pikë, ndërsa i shtati me 14 pikë. /Telegrafi/