Antony ndryshoi gjithçka, vlerësimet e lojtarëve në ndeshjen Manchester United – Barcelona

Manchester United ka mposhtur Barcelonën me rezultat 2-1 në “Old Trafford” në kuadër të ndeshjes kthyese të play-offit të Ligës së Evropës, duke kaluar tutje me rezultat të përgjithshëm 4-3.

Robert Leëandoëski shënoi golin e parë në ndeshje në pjesën e parë, por Manchester United u rikthye me golat e Fred dhe Antony.

Pikërisht braziliani Antony që u fut në pjesën e dytë ishte pika kthyese dhe u vlerësua si lojtari i më i mirë i vendasve me notën 7.2.

Njëjtë u vlerësua edhe Lisandro Martinez, ndërsa Fred dhe Casmiro kishin paraqitje solide.

Te Barcelona më i miri ishte Frenike de Jong me notën 7.7, ndërsa më i dobëti Jules Kounde me notën 5.9.