Alarmohet Real Madridi, një tjetër yll i madh lëndohet gjatë ndeshjes me kombëtaren e tij

Deri më tani, ka qenë një pushim ndërkombëtar për t’u harruar për Real Madridin. Ata tashmë kanë parë Ferland Mendy, Aurelien Tchouameni dhe Eder Militao të konfirmuar se kanë pësuar lëndime në javët e fundit, dhe një tjetër lojtar që duket se është prekur tani është Arda Guler.

Guler ishte në aksion të premten mbrëma teksa Kombëtarja e Turqisë luajti një barazim pa gola (0-0) kundër Uellsit.

Ai luajti deri në minutën e 90-të, përpara se një goditje në këmbën e majtë ta detyronte të zëvendësohej.

Sipas gazetës Sport, Guler dukej dukshëm me dhimbje nga kjo ndërhyrje.

Humbja e Guler do të ishte një tjetër zhgënjim i madh për Los Blancos, opsionet e mesfushës/sulmit të të cilëve do të zvogëloheshin me rastin e lëndimit të 19-vjeçarit.

Këto do të jenë rreth 24 orë të tensionuara për Real Madridin, teksa presin rezultatin e testeve mjekësore të kryera ndaj Gulerit.

Zyrtarët e klubit mbretëror do të luten që të vijë një rezultat pozitiv, pasi nuk duan ta humbin edhe një yll nga këto ndeshje ndërkombëtare. /Telegrafi/