Me 19 pikë epërsi, Bashkimi mposht Rahovecin

Në palestrën sportive “Sezai Surroi”, Bashkimi ka qenë nikoqir i Rahovecit për ta zhvilluar ndeshjen e xhiros së 24 në kuadër të Superligës së Kosovës në basketboll. Prizrenasit fituan me rezultat 98-79.

Skuadra vendase luajti më mirë që nga fillimi i ndeshjes duke i shënuar tri pikë më shumë se kundërshtari në çerekun e parë (27:24).

Edhe në pjesëlojën e dytë, prizrenasit u treguan më të mirë (17:13), ashtu që shkuan në pushim me shtatë pikë epërsi.

Akoma më bindës, nikoqirët u treguan në cerekun e tretë (31:16) duke e rritur edhe më shumë epërsinë.

Edhe pse mysafirët luajtën më mirë në fraksionin e fundit (23:26), Bashkimi doli fitues me 19 pikë epërsi.

Bashkimi vazhdon ta ndjekë Sigal Prishtinën nga pozita e dytë me 43 pikë të arkëtuara, nga 19 fitore dhe pesë humbje.

Rahoveci ka regjistruar 13 fitore dhe 11 humbje, ndërsa numëron 37 pikë dhe mban vendin e katërt në tabelë. /Telegrafi/