Trajneri i Tottenhamit nuk përmbahet ndaj lojtarëve të Spurs – i qorton me tone të larta

Ange Postecoglou u pa duke qortuar lojtarët e tij të Tottenhamit në një tonë të furishëm gjatë ndeshjes së tyre të fundit para-sezonale.

Spurs janë aktualisht jashtë vendit në një turne në Azi përpara sezonit të ri të Ligës Premier.

Ata mundën skuadrën japoneze Vissel Kobe 3-2 të shtunën, me Pedro Porro, Son Heung-min dhe Mikey Moore që shënuan golat për klubin e Londrës veriore.

Tottenham vazhdoi turneun e tij duke udhëtuar në Korenë e Jugut për t’u përballur me K-League XI të mërkurën në mëngjes në Seul.

Pas një çereku të parë pa gola të ndeshjes, Postecoglou luftoi për të fshehur zhgënjimin e tij me lojtarët e Tottenhamit.

Gjatë një pushimi në mes të pjesës së parë, australiani u filmua duke bërtitur në 11-shen e tij startuese – duke i nxitur ata të shkonin më ashpër me kundërshtarët e tyre.

“Unë kam një gjë për të thënë. Ne shkojmë dhe kemi një plan”, bërtiti Postecoglou. “Ne po shkojmë për presion, lojtar për lojtar (markimi). Shkoni!”.

Shqetësimi i Postecoglou kishte një efekt të qartë te lojtarët e tij, me Tottenhamin që shënoi tri gola në pjesën e parë përmes Dejan Kulusevski dhe një dygolësh nga Son. /Telegrafi/