Një nga golat më të bukur të këtij fillim-sezoni: Lojtari realizon në portën kundërshtare prej 40 metrave

Jeremy Livolant i Guingamp shënoi një gol spektakolar nga 40 metra gjatë ndeshjes së ekipit të tij në Ligue 2 kundër Laval.

Me me rezultatin 1-1 në 15 minutat e fundit, Livolant nxori diçka nga cilësitë e tij për t’i lënë të gjithë gojë hapur.

Guingamp iu dha një goditje dënimi në mesin e pjesës së kundërshtarit dhe kur topi u largua nga mbrojtësit e Laval, ai u hodh në mënyrë perfekte para Livolantit. Lojtari i Guingamp tregoi teknikë të jashtëzakonshme teksa goditi topin nga një rrugë e gjatë në pjesën e pasme të rrjetës, duke e lënë portierin e Laval në dëshpërim.

Livolant vrapoi drejt bankinës së skuadrës së tij teksa shokët e skuadrës e ndiqnin të tronditur dhe të emocionuar.

Ai gol i pabesueshëm doli të jetë i fitores pasi Guingamp triumfoi 2-1. Guingamp ka fituar dy ndeshje nga dy dhe është në krye të tabelës në Ligue 2. /Telegrafi/