Mesazhi i Sergio Ramos pas kartonit të kuq të parë te PSG

Fillimi i komplikuar i Sergio Ramos në karrierën e tij në Paris Saint-Germain vazhdoi të mërkurën mbrëma, pasi ai u përjashtua nga loja në barazimin zhgënjyes të skuadrës së tij 1-1 me Lorient.

35-vjeçari mori dy kartonë të verdhë në vetëm katër minuta për të parë të kuqin për herë të 27-të në karrierën e tij dhe për herë të parë me fanellën e PSG-së në vetëm ndeshjen e tij të tretë me klubin grancez.

Kartoni i parë ishte një ndërhyrje e lehtë në zonën e kundërshtarëve të tij dhe më pas për të dytin, Ramos e gjeti veten tek një ndërhyrje si lojtari i fundit teksa PSG-ja sulmonte për ta gjetur barazimin.

Lexo po ashtu Nuk vonon shumë dhe vjen kartoni i parë i kuq i Ramosit te PSG, i 27-ti në karrierë

Në një farë mënyre, parisienët shpëtuan një pikë në kohën shtesë me golin e Mauro Icardit, duke i lënë ata ende 13 pikë përpara në krye të Ligue 1.

Ramos shkroi një mesazh në llogarinë e tij në Twitter pas ndeshjes, duke i siguruar tifozët se do të përpiqet të mësojë nga gabimi i tij i fundit.

“Sot është një ditë e re për të mësuar; nesër është një ditë e re për t’u përmirësuar. Gjithmonë e tutje!”, shkroi Ramos në profilin e tij.

Ndalimi dhe lëndimi

Ramos duket se do të jetë përsëri jashtë fushës tani me një ndalesë, i cili pa dyshim do të jetë i zhgënjyer pasi më në fund ishte rikthyer sërish në formë.

Lëndimi i tij në këmbë e ka kufizuar spanjollin në vetëm 130 minuta lojë në ligë dhe 45 minuta në Coupe de France këtë sezon. /Telegrafi/