Lorient befason PSG-në – Lyoni merr kreun e tabelës

Lorient e ka mposhtur Paris Saint-Germainin në kuadër të javës së 22-të në Ligue 1 me rezultat 3-2.

Të parët që kaluan në epërsi ishin vendasit që shënuan me anë të Abergel në minutën e 36-të.

Por, parisienët i barazuan shifrat në 1-1 me penalltinë e saktë të ekzekutuar nga Neymar (45’).

Në pjesën e dytë, Lorient ishte edhe më i frikshëm, duke shënuar edhe dy gola të tjerë.

Neymar sërish nga penalltia e përmbysi rezultatin në minutën e 57-të, por nuk iu mjaftoi në fund.

Yoane Wissa (80’) i barazoi shifrat në 2-2, me një gjuajtje fantastike.

Por, kur u mendua se ndeshja po përfundonte me barazim, Teremas Moffi shënoi për 3-2, duke i fituar skuadrës së tij tre pikë.

Pas javës së 22-të, PSG gjendet ne vendin e dytë me 45 pikë, një më pak se Lyoni që është lider. /Telegrafi/