Leicesteri po çmend edhe këtë vit, fitore me rezultat 9-0 për vendin e dytë në Ligën Premier

Leicester City ka marr fitore si mysafir i Southamphton me rezultat 9-0 në kuadër të ndeshjes hapëse të javës së 10-të.

Një rezultat që nuk arrihet shpejtë, sidomos në një garë si Liga Premier.

Benjamin Chilëell e hapi ndeshjen në minutën e 10-të, duke paralajmërua se në këtë ndeshje kanë ardhur vetëm për fitore.

Ryan Bertrand mori karton të kuq direkt dhe kjo ia lëhtësoi fitoren Liecesterit.

Festa e golit të parë . (Photo by Bryn Lennon/Getty Images)

Yuri Tielemans, Ayose Perez dy herë dhe Jamie Vardy shënuan në pjesën e parë për ta mbyllur me rezultat 5-0.

Perez e kompletoi het-trikun me fillimin e pjesës së dytë, ndërsa të njëjtë gjë e bëri edhe Vardy duke shënuar edhe dy herë.

Jamie Vardy. (Photo by Naomi Baker/Getty Images)

Në listën e golashënuesve u shkrua edhe James Maddison, për tu mbyllur ndeshja 9-0.

Me këtë fitore Leicester shkon në kuotën e 20 pikëve dhe është në vendin e dytë në Ligën Premier. /Telegrafi/