Gabim i radhës nga City, bie në vendin e tretë

LEICESTER, ENGLAND - DECEMBER 26: Marc Albrighton of Leicester City celebrates after scoring his team's first goal with his team mates during the Premier League match between Leicester City and Manchester City at The King Power Stadium on December 26, 2018 in Leicester, United Kingdom. (Photo by Catherine Ivill/Getty Images)

Manchester City ka pësuar humbje me rezultat 2-1 te Leicester City që përbën gabimin e radhës nga kampionët e Anglisë.

Sfida filloi pozitivisht për mysafirët të cilët dominuan.

Bernardo Silva pas 14 minutash lojë kurorëzoi dominimin me një gol për 1-0 dhe epërsinë e Cityt.

Leicesteri filloi t’i merrte gjërat nën kontroll dhe gjeti barazimin shpejt.

Albrighton pas një asistimi nga Jamie Vardy arriti që të barazonte rezultatin në minutën e 19-të.

Në pjesën e dytë City kërkoi që të siguronte fitoren dhe Silva u rikthye në fushë pas lëndimit, madje edhe Riyad Mahrez u inkuadrua ndaj ish skuadrës së tij.

Por, kjo nuk mjaftoi pasi Ricardo Pereira shokoi mysafirët duke shënuar për 2-1 dhe gëzimin e madh të tifozëve vendas në King Poër Stadium.

Pas këtij gabimi që përbën humbjen e dytë rresht për Cityn, kampionët mbesin shtatë pikë prapa Liverpoolit që mban vendin e parë dhe një pikë prapa Tottenhamit që mban vendin e dytë.