ROME, ITALY - DECEMBER 26: Nicolo' Zaniolo of AS Roma celebrates after scoring the team's third goal during the Serie A match between AS Roma and US Sassuolo at Stadio Olimpico on December 26, 2018 in Rome, Italy. (Photo by Paolo Bruno/Getty Images)

Roma ka shënuar fitore bindëse ndaj Sassuolos me rezultat 3-1.

Skuadra Giallorose nuk e pati të diskutuar fitore në asnjë moment.

Diego Perotti ishte ai që shënoi golin pas tetë minutash lojë nga penaltia.

Dominimi i Romës vazhdoi dhe Patrik Schick gjeti golin suksesshëm duke realizuar për 2-0 pas 23 minutash lojë.

Me të filluar pjesa e dytë Sassuolo bëri përpjekje që të afrohej te goli i shpresës, por pikërisht atëherë Roma u përgjigj me golin që vulosi dilemën në këtë takim.

Zaniolo me asistim të Under shënoi për 3-0 pas një ore lojë (59′). Një gol fantastik nga djaloshi i ri, i pari për të në Serie A.

Sassuolo ishte ai që realizoi golin e nderit për mysafirët me anë të Babacar në minutat shtesë.

Me këtë fitore Roma arrin në kuotën e 27 pikëve vetëm katër pikë larg vendit të katërt që mbahet nga Lazio. /Telegrafi/