‘Djajtë e Kuq’ mposhtin Watfordin, marshojnë drejt ‘Top 4’ (Video)

Manchester United kanë fituar në shtëpi ndaj Watfordit me rezultat 2-0.

Skuadra e Jose Mourinhos po luan lojë të mirë dhe të sigurt, duke mos lëshuar edhe aq pikë, pasi objektivi kryesor është përfundimi në katër pozitat e para, që të shpien në Ligën e Kampionëve.

Përkujtim në nder të ish-futbollisti të Unitedit, Busby Babes

Kështu ndodhi edhe ndaj Watfordit të Walter Mazzarrit, që United e mposhti me lehtësi, duke i shënuar në secilën pjesë nga një gol.

Goli i parë i takimit u shënua nga mesfushori spanjoll, Juan Mata, i cili përmbylli një aksion perfekt në minutën e 32 pas asistimit të Anthony Martial dhe me rezultat 1-0 skuadrat shkuan në pushimin mes dy pjesëve.

Momenti i shënimit të golit nga Mata

Edhe në pjesën e dytë ‘Djajtë’ ishin më të mirë dhe më kërkues, duke arritur edhe qëllimin në fund.

Goli i dytë i Unitedit u shënua në minutën e 60-të, ku ishte Martial, i cili shënoi një gol të bukur pas asistimit të Zlatan Ibrahimovicit.

Gëzimi i Martial pas golit të shënuar!

Deri në fund të takimit, mysafirët u mundua të ngushtoj epërsinë, por pa pasur sukses, teksa vendasit nga Old Trafford arritën të ruajnë mirë epërsinë dhe në fund t’i gëzohen fitores 2-0.

Pas kësaj fitore, United e sheh vetën në vendin e pestë me 48 pikë apo vetëm një më pak se rivalët lokal, City, që gjenden në vendin e katërt, ndërsa Watfordi renditet e 12-ta me 30 pikë. /Telegrafi/