Dëshpëron United, pranon gol në çastet e fundit dhe zvogëlon gjasat për titull (Video)

LEICESTER, ENGLAND - DECEMBER 23: Paul Pogba (R) of Manchester United looks dejected after the opening goal scored by Jamie Vardy of Leicester City during the Premier League match between Leicester City and Manchester United at The King Power Stadium on December 23, 2017 in Leicester, England. (Photo by Michael Regan/Getty Images)

Manchester United nuk ka gabuar, duke mposhtur Leicester Cityn në udhëtim me rezultat 2-1.

United e nisi keq këtë takim, pasi përkundër dominimit u gjend në disavantazh.

Jamie Vardy në minutën e 27-të ishte Riyad Mahrez ai që gjeti Jamie Vardyn i cili realizoi për 1-0.

United filloi përpjekjet dhe u kthye në lojë me Matan në minutën e 40-të për 1-1.

Ky ishte edhe rezultati i pjesës së parë.

Untied vazhdoi të insistojë edhe në fraksionin e dytë në një sfidë me lojë të baraspeshuar.

Por, balancat i prishi Mata me një supergol nga gjuajtja e lirë për 2-1 pas një ore lojë (60′).

Deri në fund nuk pati ndonjë ndryshim dhe United doli fitues nga kjo transfertë.

Kur të gjithë menduan se ndeshja ka për funduar, në sekondën e fundit pas një krosimi që e la të përgjumur mbrojtjen e Djajve, ishte Maguire ai që u fut në zonë dhe realizoi mrekullisht për 2-2 dhe gëzimin në tribuna.

United ka 42 pikë, 13 më pak se City në vendin e parë që nuk di humbje në këtë sezon.

Tash, lufta për titull është bërë e qartë, pasi City duket i padiskutueshëm si lider.