City vazhdon me fitore, tregon forcën edhe ndaj Sunderlandit (Video)

Manchester City ka shënuar fitore në udhëtim ndaj Sunderlandit me rezultat 2-0.

Skuadra e Pep Guardiolas ka marr edhe fitoren e katërt radhazi në Ligën Premier, duke mos u dorëzuar në garë për titullin e kampionati.

‘Qytetarët’ u treguan të fortë për skuadrën e fundit në kampionat, duke e mposhtur me dy gola, apo në secilën pjesë nga një edhe pse mundeshin të shënonin edhe më shumë.

Goli i parë i ndeshjes u shënuan nga Sergio Aguero, i cili u tregua i saktë në minutën e 42, ku nga afërsia mposhti portierin kundërshtar dhe shkuan në pushim me epërsi prej një goli.

Në pjesën e dytë, City vazhdoi me dominimin e tyre, por nga shumë rastet e krijuara shënuan vetëm edhe një gol, i cili ia siguroi fitoren.

Ishte anësori gjerman, Leroy Sane, i cili shfrytëzoi për mrekulli një asistim të David Silva, dhe shënoi një gol të bukur në minutën e 59 për 2-0 dhe vulosi rezultatin përfundimtar të ndeshjes.

Pas kësaj fitore, skuadra nga Manchesteri e sheh vetën në pozitën e tretë me 55 pikë apo tetë më pak se Chelsea në vend të parë, ndërsa Sunderlandi thellohet në vendin e fundit me vetëm 19 pikë.

Në këtë takim për luajti edhe mesfushori me prejardhje nga Kosova, Adnan Januzaj, por nuk e përmbylli gjithë ndeshjes pasi u zëvendësua në minutën e 82. /Telegrafi/